Webbinarium: Trygghet och studiero med PAX i skolan – Ett exempel från Malmsjö skola

Webbinarium: Trygghet och studiero med PAX i skolan – Ett exempel från Malmsjö skola

Arbetar du inom elevhälsan, är lärare eller rektor som vill främja trygghet och studiero i lågstadiet? Då är du varmt välkommen att delta vid PAX i skolans Webbinarium som kommer hållas tillsammans med en rektor och en lärare från Malmsjöskolan. Under webbinariet kommer du få veta mer om hur det är att arbeta med PAX samt hur man kommer igång. Du kommer även få höra om en skolas utveckling från att ha haft anmärkningar från Skolinspektionen till att nu inte ha det, bland annat med hjälp av arbetssättet PAX i skolan.


Webbinariet äger rum den 27 septembet från kl. 9-10:30.
Anmäl dig själv och kollegor i formuläret nedan!