Ny chans att utbilda dig till instruktör!

Ny chans att utbilda dig till instruktör!

Vår första utbildning blev fullbokad, så här är nya datum för en andra utbildningsomgång!

I slutet av våren har du möjlighet att utbilda dig till PAX-instruktör och bidra till trygghet och studiero i svensk skola. Då går nämligen vårterminens instruktörsutbildning av stapeln! De som utbildar sig till instruktörer i slutet av vårterminen kan med fördel utbilda sina PAX-lärare i starten av höstterminen. De tre utbildningsdagarna är den 10-11 och 27 maj och kommer med största sannolikhet att genomföras digitalt via Zoom.

Läs mer och anmäl dig här: https://drive.google.com/file/d/1AzfUARNaDN_y4VEQAr7s_nyxvtBEzail/view?usp=sharing

Som PAX-instruktör utbildar och handleder du lärare i modellen PAX i skolan. Information finns även under fliken Att arbeta med PAX i skolan. Välkommen!

1 kommentar

Kommentarer är stängda.