Utbilda dig till PAX-instruktör!

Utbilda dig till PAX-instruktör!

Uppdatering: Detta utbildningstillfälle är fullbokat. Läs om vårt extra utbildningstillfälle här!

I slutet av våren har du möjlighet att utbilda dig till PAX-instruktör och bidra till trygghet och studiero i svensk skola. Då går nämligen vårterminens instruktörsutbildning av stapeln! De som utbildar sig till instruktörer i slutet av vårterminen kan med fördel utbilda sina PAX-lärare i starten av höstterminen. De tre utbildningsdagarna är den 3-4 och 29 maj och kommer med största sannolikhet att genomföras digitalt via Zoom.

Läs mer och anmäl dig här: https://drive.google.com/file/d/1of6edMg0GNH57L4MUev6ELgwaPpQQNmt/view?fbclid=IwAR1FjoYzZm-upFY4YbUKZ-E3G-SOD4PbWQXaHrLDU6lxN3STDjNYYIrg3

Information finns även under fliken Att arbeta med PAX i skolan